شنبه 11 دي 1395
با حضور وزیر نیرو آب شیرین‌کن ۱۰ هزار مترمکعبی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرا شده به بهره‌برداری رسید.

آب شیرین کن 10000 مترمکعبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، تأسیسات آب شیرین‌کن بوشهر عصر امروز با حضور حمید چیت‌چیان به بهره‌برداری رسید.

در مراسم افتتاح آب شیرین‌کن بوشهر وزیر نیرو با بیان اینکه دومین تأسیسات آب شیرین‌کن استان بوشهر به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار داشت: برای تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای این استان طراحی و در حال اجراست.

حمید چیت‌چیان با بیان اینکه استفاده از آب دریا برای آب آشامیدنی از اولویت‌های وزارت نیرو است، تصریح کرد: در این طرح پس از نمک‌زدایی در فرایند تولید قرار می‌گیرد و آب به شبکه سراسری منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر نیز با اشاره به سرمایه‌گذاری 42 میلیاردی تومانی در اجرای طرح آب شیرین‌کن بوشهر بیان کرد: این طرح با مشارکت بخش خصوصی در مدت کمتر از 2 سال اجرا و به بهره‌برداری رسید.

کیقباد یاکیده با بیان اینکه تأمین آب در شهر بوشهر با کاهش جدی مواجه شده است، افزود: بیش از 90 درصد آب بوشهر از استانهای همجوار تأمین می‌شود که این موجب مشکلاتی در تأمین آب آشامیدنی مردم فراهم کرده است.

وی با اشاره به کاهش تأمین آب از خط انتقال استان بوشهر بیان کرد: برای تأمین آب آشامیدنی استان بوشهر تنها راه اجرای آب شیرین‌کن است که اکنون دومین آب شیرین‌کن استان بوشهر وارد مدار تولید شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در استان بوشهر بیش از 90 هزار مترمکعب طرح آب شیرین‌کن تدوین و در حال اجراست.

انتهای پیام/

منبع: www.tasnimnews.com

مطالب دیگر اخبار تصفیه آب - اخبار تصفیه فاضلاب
تقدیر شهروندان حمیدیه و کارون از اداره آبفابا چه گیاهانی هوای خانه و محل کارتان را تصفیه کنید؟|فهرست تحقیقات ناسادانش فنی سیستم پیشرفته‌ تصفیه فاضلاب صنعتی در اختیار ایران قرار گرفتتست تکنولوژی نمک زدایی به روش آب یخ زده توسط شرکت GEآخرین وضعیت سلامت آب شرب تهرانساخت و سازهایی که آب پایتخت را آلوده می‌کنندانتقال آب خزر به تهران به کجا رسید؟نمایشگاه Aquatechعامل اصلی آلودگی هوا در تابستانشرکت Toray شرکت CSM را خرید