مرکز فروش دستگاه های تصفیه آب و تصفیه هوا

آب برای انجام عملکرد درست بدن در تمام سلول ها و اندام های مختلف بدن مورد نیاز است. 

آب از طریق تنظیم درجه حرارت بدن و کمک به عبور غذا از روده ها نقش بسزایی را ایفا می کند.

آب ها بر اساس عناصر موجود در خود به چند دسته فرامعدنی، معدنی، شرب، قابل شرب (می شود برای شرب مصرف کرد اما توصیه نمی شود)، و غیر قابل شرب تقسیم می شوند.
آب معدنی به آبی گفته می شود که بدون هرگونه تغییر شیمیایی از منبع ( چشمه ها یا منابع زیرزمینی ) وارد بطری می شود. این آب حاوی املاح مفیدی مثل منیزیم، کلسیم، سدیم و... است. بعلاوه آب های معدنی براساس شرایط محلی منطقه ای که از آن استخراج می شوند و غلظت عناصر موجود در آن ممکن است طعم و مزه متفاوتی داشته باشند.
برخی کارخانجات برای ضدعفونی کردن، کلر به آب اضافه می کنند که در این صورت آب تولید شده دیگر معدنی نیست و آب آشامیدنی است.
 

1- انتقال دهنده مواد غذایی
2- انجام بهتر عمل هضم
3- تنظیم دمای بدن
4- خارج کردن مواد زائد از بدن به وسیله عرق، ادرار و مدفوع.
5- حرکت آسان مفاصل و اعضا
6- کمک به سیستم ایمنی بدن
7- استفاده از مواد مغذی اصلی
8- شکل دادن به سلول
9- افزایش کارآیی جسمی و روانی فرد
10- کمک به کاهش وزن و افزایش سوخت وساز بدن
11- کاهش سردرد و سرگیجه
نوشیدن آب به حفظ تعادل مایعات بدن کمک می کند. بدن شما از حدود 60٪ آب تشکیل شده است. عملکرد این مایعات در بدن شامل هضم، جذب، گردش خون، ایجاد بزاق، حمل و نقل مواد مغذی، و نگهداری از درجه حرارت مناسب بدن را برعهده دارد.
 

عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، علاوه براینکه در روند تولید آب اختلال ایجاد کرده و کیفیت آب تصفیه شده را تحت تاثیر قرار می دهد می تواند باعث وارد آمدن خسارت به اجزای دستگاه شده و مصرف کننده متحمل هزینه های بیشتری می شود و همچنین تعویض به موقع فیلترها خود مسبب ورود باکتری و انواع میکروب به داخل آب است. از این رو توصیه می شود تا حد امکان فیلترهای دستگاه در زمان مناسب تعویض شوند.

الف : برای تصفیه آب رودخانه‌هایی که کدورت زیادی دارند پس از واحدهای انعقاد، لخته کردن و ته نشینی برای بدست آوردن آب شرب، بهداشتی و صنعتی
ب : برای تصفیه آب استخر جهت ممانعت از اینکه آب کدر شود و شفاف سازی آن
ج : تصفیه پایانی فاضلاب های صنعتی و انسانی
د : تصفیه آب برج خنک کن از مواد آویزان نفوذی از هوا به آب، مثل گرد و خاک به طور قطع موقعی که بجای شن از ماده‌ای بنام کربن اکتیو ( زغال اکتیو ) دستگاه بهره برداری شود، با از میان رفتن کلر، فنول ها و مواد آلی هم شکل، مزه نامطبوع و رنگ آب از میان خواهد رفت. در این صورت فیلترها سفارش می‌شود زغال موجود در دستگاه شش ماه به شش ماه تمیز و زنده شود. برای این کار لازم است بعد از شستن برعکس فیلتر، دانه‌های زغال را 20 الی 30 دقیقه به همراه بخار آب کم فشار شست. شاکله فیلتر شنی ( فشاری ) دیواره این فیلتر شنی، به شکل استوانه اند و از فولاد بر پایه استاندارد‌های معتبر به وجود آمده است و از دو دریچه بازدید تشکیل شده و برای ممانعت از خوردگی، همه سطوح کناری با آب داخل مخزن دستگاه از دو لایه رنگ اپوکسی و همه سطوح خارجی دستگاه که در کنار و نزدیکی هوا جای دارد رنگ روغنی پوشش داده شده است. فشار نرمال در فیلتر شنی بین 7-3 اتمسفر است و چنانچه فشار از این بالاتر باشد باعث به وجود امدن رویداد شیارسازی خواهد شد . فیلتر شنی به دو شکل عمودی و افقی تولید می شوند. قطر فیلترهای عمودی استاندارد از نزدیکی 3 تا 5 متر و ارتفاع آن حد فاصله 5/1 تا 7 متر است. به طور قطع فیلترهای عمودی به دلیل آنکه در همه امتداد ارتفاع آنها کار تصفیه فیزیکی صورت خواهد گرفت به فیلترهای افقی فزونی دارند. در فیلترهای افقی آب ورودی و آب بدست آمده از شستشو از راه یک کانال فلزی طولی تقسیم و یا گردآوری می‌ شود اما در فیلترهای عمودی این کار به وسیله نازل های ورودی از بالای دستگاه صورت می گیرد.
 

نوشیدن آب زیاد ضرر دارد، نوشیدن میزان معین آب در روز ضروری است اما نیازی به زیاد کردن این میزان نیست. کاری که باید بکنید جبران میزان آبی است که از دست می دهید.
یک فرد متوسط روزانه حدود 2 تا 3 لیوان آب از تنفس و 1 لیوان دیگر از طریق عرق کردن از دست می دهد. اگر 3 تا 4 لیوان نیز به طور تقریبی از طریق ادرار دفع کند، بدن حدوداً به 8 لیوان در روز آب نیاز پیدا می کند.
شما باید همان میزان آبی که در روز از دست داده اید، را برای بدن دوباره تامین کنید نه بیشتر.
اگر بیشتر از میزان مورد نیاز آب به بدن برسانید، تعادل سدیم در بدن از بین می رود که منجر به مشکلات گوارشی، حملات ناگهانی و حتی بیهوشی می شود.

- حفظ سلامتی و کارایی سلول های بدن.
- به عنوان یک حلال بسیار قوی در بدن.
- رقیق ساختن جریان خون برای تسهیل جریان خون در عروق.
 - حفظ رطوبت غشای مخاطی واقع در دهان و ریه ها.
- روانکاری مفاصل، سیستم گوارشی و نسوج بدن.
- کاهش آماس مثانه با زدودن باکتری ها از مثانه.
- کمک به هضم و گوارش غذا و جلوگیری از یبوست.
- حمل مواد مغذی و اکسیژن به سلول ها ی بدن.
- مرطوب کننده پوست، چشم ها، دهان و مجاری تنفسی.
- حمل و پاکسازی مواد زائد حاصل از متابولیسم درون بدن مانند اوره و دی اکسید کربن.
- تنظیم الکترولیت های درون بدن مانند سدیم و پتاسیم.
- افزایش انرژی بدن.
- افزایش عملکرد فیزیکی و ذهنی.
- زدودن سموم بدن. 
- کمک به کاهش وزن.
- کاهش سردرد و سرگیجه.
- نوشیدن آب کافی از ایجاد عارضه های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، خشکی و چین و چروک پوست پیشگیری می کند.

امروزه با گسترش و افزایش جمعیت و توسعه شهر نشینی وبه طبع آن آلودگی روز افزون جوامع شهری، استفاده از دستگاه های تصفیه کننده هوا گسترش پیدا کرده و پزشکان استفاده از دستگاه تصفیه هوای استاندارد را برای کودکان و بیماران قلبی، تنفسی ضروری می دانند. استفاده از دستگاه های تصفیه هوا یک روش درمانی نیست بلکه راه حلی برای پیشگیری و کاهش علائم بیماری هاست. ما انسان ها در شهرهای بزرگ و آلوده از جمله تهران روزانه در حدود سه قاشق سوپ خوری ذرات آلوده و معلق موجود در هوا را استنشاق می کنیم و ریزترین این ذرات خطرناک ترین آنها هستند زیرا دستگاه تنفسی قادر به جذب آنها نیستند.

HEPA مخفف کلمه ی High Efficiency Particulate Air به معنای حذف ذرات معلق هوا با راندمان بسیار بالا است. دستگاه های تصفیه هوا که مجهز به فیلتر هپا هستند قادر به جذب 99.7% از ذرات معلق با اندازه بزرگتر از 0.03 میکرون می باشند.فیلترهای هپای مورد استفاده در سیستم های تصفیه کننده هوا جهت استریل کردن هوا و حذف باکتری ها و ویروس های مضر کاربرد دارند.

اسمز معکوس (Reverse osmosis) فرآیندی است که در آن از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه تراوا استفاده می‌شود. اگر یک غشای نیمه تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد آب به گونه‌ طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت پایین تر به غلظت بالاتر جریان می‌یابد. این پدیده تا هنگامی که  پتانسیل شیمیایی دو طرف برابر گردند ادامه خواهد یافت. در اختلاف فشار بین دو طرف غشا برابر اختلاف فشار اسمزی است. اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظ‌ تر اعمال گردد جریان آب قطع خواهد شد. در صورتیکه فشار اعمال شده بیشتر از فشار اسمزی باشد، جهت جریان طبیعی آب، معکوس خواهد گردید.

در این روش آب با فشار از میان غشایی گذرانده می‌شود که نیترات و سایر موادمعدنی را فیلتر می‌کند. نصف تا دو سوم آب پشت این غشا باقی می‌ماند که به عنوان آب پسماند دور ریخته می‌شود. سیستم‌های اسمز معکوس با کارآیی بالا از فشارهای در حد یک میلیون پاسکال استفاده می‌کنند.

برای فهم بیشتراساس کار اسمز معکوس مثال زیر بیان می شود.

فرض کنید دو ظرف، یکی حاوی آب نمک (۱) ودیگری حاوی آب خالص (۲) توسط یک لوله به یکدیگر متصل بوده وهر دو دارای ارتفاع مساوی از آب و در یک سطح قرار داشته باشند. جهت برقراری تعادل در غلظت یون های سدیم و کلراید از ظرف آب نمک، یون های نمک به صورت نفوذ مولکولی به ظرف آب خالص انتقال یافته تا تعادل غلظت بین هر دو ظرف برقرار گردد. اما اگر بین این دو ظرف و در مسیر جریان آب یک غشاء قرار گیرد که فقط اجازه دهد مولکول های آب از آن عبور کنند، یون های نمک اجازه عبور نخواهند داشت. لذا برای برقراری تعادل در غلظت، آب خالص از ظرف شماره (۲) به ظرف شماره (۱) انتقال می یابد و این عمل تا آنجا ادامه میابد که افزایش ارتفاع حاصله در ظرف آب نمک، فشار مضاعف ایجاد کرده و اجازه انتقال آب از ظرف شماره (۲) به ظرف شماره (۱) را ندهد. این فشار را فشار اسمزی می گویند و طبق قانون Vant Hoff تابعی است از غلظت نمک در هر دو ظرف غشاء.

سیستم نانوفیلتراسیون در دستگاه های تصفیه هوا به منظور رسیدن به فیلتراسیون دقیق تر، افت فشار کمتر و در نتیجه مصرف انرژی کمتر می باشد و جهت تصفیه هوا و استریل اماکن عمومی و رفع آلاینده ها و بیماری هایی که منشاء باکتریایی و ویروسی دارند به کار برده می شود.

تولید یون منفی در دستگاه های تصفیه هوا یکی از مزایایی است که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد ولی معنی آن این نیست که سیستم یون ساز دائم روشن باشد زیرا یون منفی اضافه برای دستگاه تنفس مضر است و بهتر است فقط هر چند ساعت یکبار آنهم به مدت 40 - 50 دقیقه سیستم یون منفی روشن باشد و بعد از گذشت این مدت دوباره خاموش شود.

مقدار نیاز روزانه بدن به آب، به عو امل مختلفی بستگی دارد که بعضی از این عوامل عبارتند از وضعیت سلامت، وزن بدن، میزان ورزش و فعالیت فیزیکی، همچنین محل سکونت

اما در هرصورت تحقیقات انجام شده توسط محققان پزشکی نشان می دهد که مقدار مصرف مایعات برای مردان حدود 3 لیتر در روز و برای زنان حدود 2.2 لیتر در روز است.

1- املاح و ناخالصی های موجود در آب معدنی مضر هستند.

2- بطری های پلاستیکی عامل ایجاد سرطان هستند.

3- احتمال حضور انگل و باکتری در آب های بسته بندی شده وجود دارد.

4- تجهیزات استفاده شده جهت میکروب زدایی آب های معدنی دارای کیفیت پایین هستند.

5- هزینه سنگین استفاده از آب معدنی

6- بطری های پلاستیکی دشمن اصلی طبیعت و محیط زیست

اکثر دستگاه های تصفیه هوا دارای یک فیلتر هستند که باید آن را سالیانه تعویض نمود. مابقی فیلترها تا مدت زیادی قابل شست و شو هستند و نیازی به تعویض ندارند.

از بین بردن آلودگی های هوا، ضدعفونی و میکروب زدایی به وسیله لامپ UV، حفظ سلامت وشادابی خانواه و کودکان، مناسب برای بیماران قلبی و عروقی، مقابله با انواع ویروس ها، اثرات مثبت برروی مغز و اعصاب، و همچنین دستگاه های تصفیه هوا توانایی جذب بیش از 3000 نوع گاز سمی و خطرناک و ذرات معلق و بوهای نامطبوع را دارا می باشند.

تعداد آلاینده های خانگی بسیار بیشتر از آنند که بتوان تصور نمود، غبارهای ریز و اجسام شیمیایی مختلفی که از پارچه های مبلمان و کف پوش ها منتشر می شود حتی با نظافت کامل نیز به راحتی از بین نمی روند و تنها راه از بین رفتن کامل آنها استفاده از دستگاه تصفیه هوا می باشد.

سندرم خانگی بیماری است که به وسیله مواد نقاشی و ساختمانی ایجاد می شود. اگر انسان برای مدت زمان طولانی در معرض رنگ و سایر مواد ساختمانی قرار بگیرد ترکیبات آلی قابل اشتعال و فرمالدیید می توانند باعث انواع بیماری های تنفسی، قلبی، سرطان و ... گردد.

ضعف دستگاه ایمنی بدن در کودک تنها علت سرما خوردگی نیست. ویروس های شناور در هوا می تواند باعث بیماری های تنفسی نیز گردد. می توانیم این ویروس ها را با دستگاه های تصفیه هوا حذف نماییم تا فرزندان و خانواده مان در سلامت کامل زندگی کنند.

عوامل بسیار زیادی باعث پراکندگی توجه و تمرکز کودک می شود. به دلیل وجود انواع مواد خطرناک و غبارهای ریزی که در هوای خانه 1000 برابر بدتر از هوای بیرون است. یک کودک به محیطی آرام و هوایی پاک نیازمند است.

معمولا دستگاه های تصفیه آب از روش RO جهت تصفیه آب استفاده می کنند. فشار فیلترها در روش RO یا اسمز معکوس باعث می شود تمام ذرات، گل و لای، باکتری ها و حتی هر ناخالصی غیرحلال که از مولکول های آب هم کوچکترهستند را کاملا از بین می برد. اسمز معکوس به طور واقعی تکنولوژی برتر تصفیه آب است.

آب های انتقالی از تأسیسات تصفیه آب از طریق شبکه توزیع آب به منزل می رسد، زمان ومسافتی را که آب باید طی کند تا در اختیار مصرف کننده قرار گیرد باید از درون لوله های آلوده و کهنه عبور کند که در این بین به بسیاری از آلاینده ها آلوده می شود، آب لوله کشی شامل انواع مختلفی از منابع آلاینده است بنابراین برای مصرف مناسب و ایمن نیست. تصفیه آب، کامل و دقیق به صورت گسترده به دلیل اینکه هزینه های بسیار سنگینی را برای سازمان های تصفیه آب در بر دارد امکان پذیر نیست، با این حال اگر هم تصفیه به طور کامل صورت پذیرد تا رسیدن به منازل در معرض بسیاری آلاینده های دیگر قرار می گیرد. حال خود انتخاب کنید استفاده از دستگاه های تصفیه آب برای حفظ سلامت شما لازم و ضروری نمی باشد؟

تنها حدود 1% از آب هایی که 70% از پوشش کره زمین را پوشانده قابل استفاده است حدود 97% آن آب های شور و 2% آن ها آلوده و یا به صورت یخ های قطبی هستند و تنها  1% آنها قابل استفاده ما هستند. سطح گسترده ای از آب های صنعتی و کشاورزی و مقادیر زیادی از آلاینده های هوا در واقع آب زیاد سالمی را برای ما باقی نمی گذارند. سفره های آب زیر زمینی دستخوش آلودگی های ناشی از دفع ناسالم زباله، آلودگی های زیست محیطی، آلودگی های صنعتی کیفیت مطلوب خود را از دست می دهند.

برای هر خانواده ای، آب به راحتی در اقصی نقاط جهان در دسترس است. شاید به خاطر این است که از سایر آشامیدنی ها ارزان تر و بیشتر است ما نیز به راحتی از اهمیت والای آن غافل می شویم! آب برای بدن انسان ضروری است تا بدن ما بتواند به درستی عمل کند. آب نقش بیشتری از آنچه که ما به طور معمول می دانیم در بدن دارد نقش هایی مثل خروج دم، تنظیم دمای بدن، رطوبت هوا برای کمک به تنفس، دفع سموم و فضولات از بدن و بسیاری از نقش های ضروری دیگر.

آب یعنی زندگی، 70% بدن ما از آب تشکیل شده است. بدن ما روزانه به 2 تا 2.5 لیتر آب نیاز دارد تا فیزیولوژی خود را کاملا متناسب انجام دهد. ذخیره آب مناسب و سالم در بدن، می تواند از سلامت شما به صورت چشمگیری حمایت کند و تأثیر بسیار مثبتی در فیزیولوژی بدن داشته باشد و همچنین آشامیدن آب سالم کمک می کند تا ذهن شما سالم و بدنتان فعال بماند.

- دنبال خرید دستگاه تصفیه آب ارزان قیمت نباشید.

- نسبت به استانداردهای دستگاه تصفیه آب بی تفاوت نباشید.

- نسبت به جنس دستگاه و قسمت هایی از دستگاه که آب از آن عبور می کند دقت بیشتری نمایید.

- هرگز بدون شناخت و بی مطالعه نسبت به خرید دستگاه تصفیه آب اقدام نکنید.

- فیلترهای مرحله اول - دوم - سوم ( پیش فیلتر ): بین 4 الی 6 ماه البته این زمان با توجه به مقدار مصرف و کیفیت آب ورودی می تواند متغیر باشد در برخی مناطق مانند جنوب و شرق تهران و همچنین شهرهای اسلامشهر، ورامین و... که کیفیت آب ورودی به داخل دستگاه چندان مطلوب نیست این مقدار به 1 ماه نیز کاهش یافته است.

- فیلتر ممبرین یا فیلتر مرحله چهارم : این فیلتر در صورتی که فیلترهای مراحل 1 تا 3 به موقع تعویض شوند حدود 2 سال عمر خواهد کرد.

- فیلتر پست کربن یا فیلتر مرحله پنجم : این فیلتر تقریبا هرسال باید تعویض گردد.

- فیلتر مینرال یا فیلتر مرحله ششم : این فیلتر نیز بهتر است هرسال تعویض شود.

تلخ شدن آب تصفیه شده بی ارتباط با میزان TDS نیست هرچه مقدار TDS پایین تر باشد آب تلخ تر به نظر می رسد و هرچه بالاتر باشد آب شیرین تر می شود. این احساس تلخی را می توان با تنظیم شیر میکس دستگاه تصفیه آب برطرف نمود.

PPM تعداد ذرات در میلیون است و روشی برای تعیین مقدار غلظت مواد است ، 1PPM معادل با 1 میلی گرم از یک ماده در یک لیتر از یک مایع (mg/l) یا 1 میلی گرم از یک ماده در یک کیلوگرم از یک ماده جامد است (mg/kg) در مقیاس درصدی ،1PPM معادل است با 0/0001%

هرچه مقدار PPM موجود در آب بالاتر باشد آب آلوده تر و هرچه این مقدار کمتر باشد آب پاکیزه و عاری از انواع آلاینده ها است.

به کلیه ناخالصی های موجود در آب اصطلاحا TDS گفته می شود که واحد سنجش آن PPM است.

سبد خرید

سبد خرید محصولات

Item removed. Undo