آب کالا نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش شرکت آلمانی مارتین ممبرین (Martin Membrane) است. شرکت مارتین ممبرین با تجربه بیش از 40،000 سیستم غشایی نصب شده در سراسر دنیا، در زمینه تصفیه پساب‌های شهری، صنعتی و دریایی سعی دارد تا با هرچه بیشتر به ‌صرفه نمودن سیستم‌های تولیدی خود از لحاظ اقتصادی، امکان استفاده از آن‌ها را برای مردم در سراسر جهان فراهم نماید. نیروهای متخصص و متعهد این شرکت در بخش‌های تحقیق و توسعه، تولید، فروش، بازرگانی و بخش فنی همچنین پوشش جامع خدمات پس از فروش، تضمین‌کننده عملکرد موفق محصولات این شرکت است. محصولات این شرکت در شرایط کاری سخت نیز بسیار مقاوم هستند که دلیل آن استفاده از مواد با کیفیت بسیار بالا است. روش هوشمندانه کنترل کیفیت این شرکت مطابق با DIN EN ISO9001:2008 است. دو مرتبه دریافت جایزه 100 شرکت برتر از لحاظ نوآوری در بین شرکتهای متوسط در کشور آلمان در سال‌های 2009 و 2015 جزو افتخارات این شرکت می‌باشد. شرکتهای نوآور، دو سوم درامد فروش خود را از محل نوآوری‌ها و پیشرفتهای نوآورانه طی سه‌سال گذشته به دست می‌آورند. 

محصولات تولیدی شرکت مارتین ممبرین عبارتند از:

  • بیوراکتورهای غشایی (MBR Filters)
  • بیوراکتورهای غشایی برای مخازن (MBR systems for vessels)
  • آشغالگیرهای دارای مش ریز (Fine Screens)
  • واحد پکیج MBR
  • AQUA CUBE برای تامین آب آشامیدنی
  • فیلترهای CUBE MINI
  • کوله‌پشتی تصفیه آب PAUL
  • پودر تصفیه پساب FLOC 

مدول‌های مستغرق برای کلیه کاربردهای MBR

سیستم‌های اولترافیلتراسیون مورد استفاده برای تصفیه پساب، کوچک ترین ذرات تا ابعاد کلوئید را به صورت فیزیکی از مایع جداسازی می کنند و اساس عملکرد آنها حفرات با ابعاد کوچک (µm 0.1>) است.

با ارائه غشاهای صفحه ای ساخته شده از پلیمرهای آلی، به همراه یک طراحی جامع برای فیلتر، از گرفتگی فیلتر توسط مو، الیاف و یا دیگر مواد بهداشتی جلوگیری به عمل آمده است. این فناوری ترکیبی از فناوری اثبات شده لجن فعال و فرایند غشایی جدیدی است که از مزایای زیادی در مقایسه با واحد های هوادهی رایج، برخوردار است. فیلترهای غشایی به‌طور مستقیم در مخزن هوادهی و یا مخزن فیلتراسیون در پایین دست آن قرار داده می‌شوند. مخزن ته نشینی ثانویه که در روش سنتی برای رسیدن به خروجی با کیفیت بالا دیگر مورد استفاده قرار می گرفت دیگر نیاز نخواهد بود.

پساب شهری

تقاضای بالایی برای سیستم‌های جدید و قدرتمند تصفیه پساب شهری وجود دارد. رنج سطح موثر غشاهایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند از m2 6.25 تا m2 960 متغییر است. بزرگترین واحد MBR نصب شده توسط این شرکت دارای خروجی m3 5400 است. از زمان نصب اولین واحد MBR این شرکت در سال 2001 در Knautnaundorf، تعداد زیادی واحدهای دیگر هم در زمینه تصفیه پساب شهری و هم صنعتی ( کاغذسازی، اتومبیل سازی، کشتارگاهی و ... ) در سراسر دنیا نصب و به بهره‌برداری رسیده است. به دلیل مدولار بودن این سیستم ها، می توان از آنها در مقیاس‌ های مختف و برای تامین نیازهای مختلف استفاده نمود. ساختار محکم آنها که ساخته شده از فولاد ضد زنگ است، ورق‌ های پلاستیکی مقاوم و غشاهای دارای جوش حرارتی، از جمله مزایای سیستم‌ های غشایی این شرکت هستند.

اساس کار سیستم‌های غشایی این شرکت، تصفیه به روش اولترافیلتراسیون است. این غشاها قادرند بر مبنای اندازه تعیین شده برای حفراتشان (0.1>) کوچکترین ذرات حتی ذرات کلوئیدی را به صورت فیزیکی از آب جداسازی نمایند. غشاها ذرات را بدون ایجاد تغییرات فیزیکی یا شیمیایی تنها عقب نگه می دارند بنابراین به‌هیچ وجه در آنها مواد خطرناک تولید نمی‌ شود.

سیستم‌های دریایی

این شرکت ارائه‌دهنده سیستم‌هایی با کاربرد دریایی است که به‌طور کامل روی عرشه نصب می‌شوند و شامل سامانه‌ های خلاء، سامانه‌ های شناورسازی برای تصفیه آب آشپزخانه، پمپ‌ های انتقال، تجهیزات مخازن، واحد های پیش‌ تصفیه مکانیکی، سامانه‌ های تصفیه بیولوژیکی با راندمان بالا و تجهیزات نگهداری لجن. تمامی سامانه‌ های غشایی شرکت مارتین به صورت فشرده طراحی شده‌اند و نیاز به مخازن با ظرفیت کم و فضای کوچک دارند. این شرکت قادر است بنا به نیاز مشتری  سیستم‌ های سفارشی متناسب با شرایط هر کشتی را طراحی و اجرا نماید.

سیستم‌های تصفیه پساب طراحی و ساخته شده در این شرکت آلمانی، کیفیت بسیار خوب آب خروجی، حذف تقریبا کامل جامدات معلق، و رساندن کیفیت آب خروجی به حد استاندارد های بین‌المللی و نیازهای محلی بدون استفاده از مواد شیمیایی را تضمین می‌ کنند.