زیر گروهی برای این گروه محصول یافت نشد

کمپانی Mann+Hummel در سال 1938 توسط دو آلمانی به نام‌های Adolf Mann و Erich Hummel در شهر Ludwigsburg آلمان تاسیس شد. این کمپانی در ابتدا در صنعت نساجی فعالیت داشت. مدت کوتاهی پس از جنگ جهانی دوم، تولید فیلترهای موتور به این کمپانی پیشنهاد شد و قبول این پیشنهاد، پایه‌های کمپانی امروزی Mann+Hummel را شکل داد. پایان دهه 40 میلادی، نقطه عطفی برای این کمپانی بود، زیرا توانست حجم زیادی از فیلترهای مخروطی نمدی را برای خودروها تولید کند. در دهه 50 میلادی، این کمپانی به تولید انبوه رسید و با تاسیس شرکت‌های بین المللی و صادرات به رشد خود بیشتر از گذشته ادامه داد. در دهه 90 میلادی نیز این کمپانی به گسترش خود در جهان ادامه داد و شعب متعددی را در اروپا، آمریکا و آسیا تاسیس کرد. کمپانی Mann+Hummel به تدریج تمرکزش را بر روی فیلتراسیون بیشتر کرد و هدف اصلی خود را رهبر جهانی شدن در زمینه فیلتراسیون قرار داد، از این رو ماموریت اصلی این کمپانی جدا سازی مواد مفید از مضر تعیین شد. با گسترده شدن فعالیت‌های کمپانی Mann+Hummel، این کمپانی فعالیت‌هایش را بین واحدهای تجاری حمل و نقل، علوم زیستی و محیط زیست تقسیم کرد. همچنین گسترش زمینه‌های تخصصی جدید به شرکت کمک کرد تا راه‌حل‌های فیلتراسیون هوشمند را توسعه دهد تا امکان تامین حمل و نقل و آب و هوای پاک را برای جهانیان فراهم کند. کمپانی بزرگ Mann+Hummel معتقد است که فیلتراسیون تغییر در امروز و آینده ایجاد می‌کند؛ از این رو این کمپانی همواره در تلاش است تا فناوری‌های جدیدی را برای داشتن یک سیاره تمیزتر ابداع و عرضه کند.

امروزه محصولات کمپانی بزرگ Man+Hummel در طیف وسیعی از کاربردها، هر روزه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از نمونه این کاربردها می‌توان به اتومبیل‌ها، کمپرسورها، سیستم‌های گرمایش و تهویه هوا و صنایع تصفیه آب و فاضلاب اشاره داشت. بنابراین جای تعجب نیست که چرا امروزه این کمپانی به یکی از رهبران بازار جهانی در زمینه فیلتراسیون تبدیل گشته است. با توجه به این که سایت آبکالا در زمینه تصفیه آب و فاضلاب فعالیت می‌کند، در ادامه توضیحاتی در رابطه با محصولات کمپانی Man+Hummel که در زمینه آب و فاضلاب هستند، ارائه می‌شود.

ماژول بیوراکتور غشایی BIO-CEL 

ماژول‌های BIO-CEL کمپانی Mann+Hummel از تکنولوژی MBR بهره مندند. با استفاده از این ماژول‌ها، نیازی به زلال ساز نیست زیرا ماژول غشایی (مانع فیزیکی) جایگزین کلریفایر می‌گردد. مانع فیزیکی (غشا) سیستم MBR را قادر می‌سازد تا در سطوح بالاتر MLSS در مقایسه با زلال سازهای ثانویه کار کند. این ماژول‌های BIO-CEL در طیف اولترافیلتراسیون فعالیت می‌کنند و قادرند ظرفیت‌های بالایی از پساب با کیفیت بالا را در جریان‌های ثابت تولید کنند. از مزایای ماژول‌های BIO-CEL می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
• کیفیت بالای پساب (نگهداری موثر مواد جامد و باکتری‌ها)
• طراحی هوشمند ماژول (رسوب کم لجن)
• مصرف انرژی کم
• ردپای کم (small footprint)
• لمینیت غشایی منحصر به فرد با اثر خود ترمیمی
• انتقال بهینه اکسیژن (هوادهی حباب ریز)
ماژول‌های بیوراکتورغشایی BIO-CEL کمپانی Mann+Hummel در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با این ماژول‌ها به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/bio-cel-mbr.html

ماژول بیوراکتور غشایی

ممبران‌های اسمزمعکوس و نانوفیلتراسیون MICRODYN

ممبران‌های اسمز معکوس MICRODYN در دو سایز 4 و 8 اینچ تولید و برای تصفیه آب‌های لب شور و آب دریا به کار برده می‌شوند. این ممبران‌ها قادر هستند که طیف وسیعی از آلاینده‌‌ها شامل مواد آلی، ذرات، نمک‌های محلول (یون‌ها) و حتی ریزترین آلاینده‌ها مانند یون‌های تک ظرفیتی را تا 99 درصد از آب حذف نمایند. ممبران‌های RO در چهار مدل دفع بالا (High Rejection)، مقاوم در برابر رسوب (Fouling Resistant)، مصرف انرژی کم (Low Energy) و مصرف انرژی فوق کم (Extra Low Energy) تولید می‌شوند. ممبران‌های نانوفیلتراسیون MICRODYN نیز برای تصفیه و خالص سازی آب طراحی شده اند، اما این ممبران‌ها در مقایسه با ممبران‌های اسمزمعکوس ساختار کمی بازتری دارند و در فشارهای عملیاتی پایین‌تری کار می‌کنند، از این رو برای حذف میکرو آلاینده‌ها و یون‌های چند ظرفیتی مناسب هستند و یون‌های تک ظرفیتی عمدتا از این غشاها عبور می‌کنند. لازم به ذکر است که ممبران‌های NF در حدود 10 تا 90 درصد از نمک‌های محلول را حذف می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با ممبران‌های اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون MICRODYN به لینک زیر مراجعه نمایید.
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/microdyn-ro-nf.html

ماژول اولترافیلتراسیون  PureULTRA II

اولترافیلتراسیون یا UF فرایندی است که به کمک یک مانع فیزیکی، ذرات معلق، کدورت، سیلت، باکتری و ویروس‌ها را از آب تغذیه جدا می‌کند. ماژول‌های PureULTRA II از ممبران هالوفایبر PVDF اصلاح شده و بسیار آبدوست و با منافذ اسمی 0.025 میکرون ساخته شده‌اند، از این رو این ماژول‌ها به ذرات بزرگتر از 0.025 میکرون اجازه عبور نمی‌دهند اما ذرات بسیار ریز تر از منافذ غشای فیبر توخالی عبور می‌کنند. همچنین با توجه به این که این ماژول‌ها از PVDF ساخته شده‌اند، تا حد زیادی در برابر اکسید کننده‌های قوی مقاوم هستند و در طی چرخه‌های تمیزسازی به شدت تمیز می‌شوند. از سوی دیگر ماژول‌های UF به صورت جریان خارج به داخل (Outside-In) عمل می‌کنند، از این رو به سادگی قابل تمیزسازی هستند زیرا مواد جامد و رسوبات عمدتا در لایه‌های بیرونی الیاف به دام می‌افتند. ماژول‌های PureULTRA II به گونه‌ای طراحی شده‌اند که برای طیف وسیعی از آب‌های تغذیه مناسب هستند و همچنین قادرند که در فشار بسیار کم (0.02MPa) با شار بهینه کار کنند که این خود کاهش هزینه‌های عملیاتی را در پی دارد. برای آشنایی بیشتر با ماژول‌های اولترافیلتراسیون Mann Hummel لینک زیر را مطالعه فرمایید.
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/pureultra-uf.html

ماژول‌های اولترافیلتراسیون AQUADYN

ماژول‌های اولترافیلتراسیون AQUADYN از یک غشای هالوفایبر پلی اکریلونیتریل (PAN) منحصر به فرد که دارای حفرات به سایز 0.025 میکرون است، ساخته شده‌اند. از ویژگی‌های دیگر این غشا می‌توان به آبدوست بودن، رسوب کم، شار بالا و نامتقارن بودن اشاره داشت. ویژگی عدم تقارن دوگانه غشا، دفع موثرتر باکتری‌ها، جامدات و کدورت را فراهم می‌کند، از این رو مشکلاتی مانند گرفتگی منافذ در حین بک فلاش رخ نمی‌دهد. لازم به ذکر است که ماژول‌های AQUADYN UF طراحی فشرده‌ای دارند، از این رو برای کارخانه‌های کوچک مناسب می‌باشند. همچنین سطح بالای اتوماسیون منجر به عملکرد روزانه ساده‌تر می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ماژول‌های اولترافیلتراسیون AQUADYN کمپانی Mann Hummel به لینک زیر مراجعه نمایید. 
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/aquadyn-uf.html

ماژول اولترافیلتراسیون iSep 500

ماژول‌های اولترافیلتراسیون iSep 500 دارای ممبران مارپیچی (spiral-wound) با قابلیت شستشوی معکوس و خلا هستند تا جریان‌‌های آب و فاضلاب با رسوب بالا را مدیریت کنند. این ماژول‌ها به دلیل داشتن کانال‌های باز و مخازن یکپارچه، می‌توانند جامدات بسیار بیشتری را در مقایسه با ممبران‌های UF استاندارد در بازار، دفع کنند. ماژول‌های iSep قادرند بدون توجه به کیفیت آب ورودی، به صورت پیوسته آب تصفیه شده با کیفیت بالا تولید کنند. همچنین کاهش ردپا، سطح غشا بیشتر، هوادهی یکپارچه و توانایی تخلیه سریع جامدات از ماژول نیز از محاسن دیگر این سری از ماژول‌های UF کمپانی Mann Hummel هستند. ‌لازم به ذکر است که استفاده از ماژول‌های اولترافیلتراسیون iSep بسیار ساده است و می‌تواند هزینه‎ های سرمایه گذاری و عملیاتی را به حد زیادی کاهش دهد زیرا این ماژول‌ها قادرند به صورت مستقیم و بدون پیش تصفیه، دشوارترین جریان‌های آب و فاضلاب را تصفیه نمایند. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در رابطه با ماژول‌های اولترافیلتراسیون iSep لینک زیر را مطالعه فرمایید. 
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/isep-500-uf.html

ماژول اولترافیلتراسیون SpiraSep 960

ماژول‌های اولترافیلتراسیون SpiraSep 960 ویژگی‌های منحصر به فردی مانند غشای مارپیچی، قابلیت شستشوی معکوس، غوطه‌وری و vacuum-driven دارند، از این رو در مقایسه با غشاهای هالوفایبر مرسوم عملکرد بسیار بهتری رااز خود نشان می‌دهند. ویژگی‌های خاص طراحی این غشاهای مارپیچی با کانال‌های باز به ماژول‌های SpiraSep این امکان را می‌دهد که سطوح بالای جامدات را کنترل کنند؛ در نتیجه این سیستم‌ها نیازی به پیش تصفیه گسترده سیستم‌های UF مانند زلال‌سازها ندارند که این خود منجر به کاهش پیچیدگی، هزینه و ردپا می‌شود. همچنین فرایند هوادهی پیشرفته همراه با بک‌واش دوره‎‌ای در این ماژول‌ها جداسازی ساده ذرات جامد از سطح ممبران را در پی دارد و فشار پایین در سیستم غوطه ور نیز هزینه‌های انرژی و فولینگ ممبران را به حداقل می‌رساند. لازم به ذکر است که غشاهای مورد استفاده در ماژول‌های SpiraSep از دو جنس PVDF و PES و با اندازه حفرات 0.03 میکرون تولید می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ماژول‌های SpiraSep کمپانی Mann Hummel به لینک زیر مراجعه فرمایید. 
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/spirasep-960-uf.html

ممبران‌های Oltremare

Oltremare نام یک کمپانی ایتالیایی است که در تولید ممبران‌های مارپیچی (spiral-wound) اسمز معکوس تخصص دارد. این کمپانی در سال 2018 توسط MICRODYN-NADIR که واحد تصفیه آب MANN+HUMMEL می‌باشد، خریداری شد. ممبران‌های کمپانی Oltremare در انواع مختلفی شامل کم فشار (Low Pressure)، آب لب شور (Brackish Water)، نانوفیلتراسیون (Nanofiltration)، رسوب کم (Low Fouling)، آب دریا (Sea Water)، فشرده (Compact) و المان‌های XL تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با ممبران‌های Oltremare به لینک زیر مراجعه نمایید.
https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/oltremare.html

لاین فیلتر

برای عملکرد بهینه سیستم‌های غشایی، استفاده از پیش فیلتراسیون ضروری است؛ از این رو لاین فیلتر کمپانی Mann+Hummel محصولات پیش تصفیه با کارایی بالا را ارائه می‌دهد که قابلیت ادغام یکپارچه با انواع سیستم‌های تصفیه آب را دارند و راهکارهایی قابل اعتماد برای پروژه‌های تصفیه آب هستند. محصولات این لاین به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با افت فشار کم کار کنند، درحالی که نرخ جریان بالا همراه با ظرفیت بالای نگهداری آلاینده‌ها را فراهم می‌کنند. از محصولات موجود در لاین فیلتر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
• فیلترهای سیکلون (Cyclon Filters)
• صافی‌ها (Strainers)
• فیلترهای خود شوینده (Self-Cleaning Filters)
• فیلترهای کیسه‌ای (Bag Filters)
• فیلترهای کارتریج (Cartridge Filters)
برای آشنایی بیشتر با لاین فیلتر کمپانی Mann+Hummel به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://water-fluid-filtration.mann-hummel.com/en/products/water-wastewater-treatment/filter-line.html