شرکت Avista Technologies یک شرکت تخصصی تامین‌کننده مواد شیمیایی برای صنایع جداسازی غشایی، خصوصا سیستم‌های اسمز معکوس، آلترافیلتراسیون، میکروفیلتراسیون و نانوفیلتراسیون است. محصولات این شرکت جهت جلوگیری، کاهش و یا حذف گرفتگی‌ها در این سیستم‌ها است.

گستره مواد شیمیایی تولیدی این شرکت عبارتند از:

مواد ضدرسوب Vitec

فرمولاسیون خاص آن‌ها مناسب برای سیستم‌های اسمزمعکوس و فرایندهای نانوفیلتراسیون است. کنترل تشکیل رسوب روی غشاها، خواص پخش‌کنندگی و سازگاری با سایر مواد شیمیایی از جمله خصوصیات محصولات آنتی اسکالانت این شرکت است.

مواد شیمیایی تمیزکننده RoClean

طیف وسیعی از تمیزکننده‌ها و فرمولاسیون‌ها برای منعقدکننده‌های خاص که به صورت پودر و مایع و در pHهای بالا، پایین و خنثی ارائه می‌شوند. این فرمولاسیون‌ها برای سیستم‌های RO، NF، UF و MF موجودند.

زیست ‌کش‌های RoCide

زیست‌کش‌ها به صورت آنلاین و یا آفلاین برای تصفیه پیوسته و یا ناگهانی به کار می‌روند تا از گرفتگی بیولوژیکی سیستم‌های غشایی جلوگیری کرده و یا آن را از بین ببرند.

منعقد کننده‌های RoQuest

پلیمرهای آلی سازگار با ممبرین‌ها و مخلوطی از پلیمرهای آلی/ غیرآلی که برای کاهش و یا جلوگیری از گرفتگی کلوئیدی روی ممبران‌ها به کار می‌روند.

آنتی اسکالانت‌های ویتک

بدون استفاده از مواد ضد رسوب، ممبرین‌های RO و جریانی که از آن‌ها عبور می‌کند به دلیل رسوب شدید نمک‌های محلول، دچار گرفتگی می‌شوند. مثال‌های معمول از این رسوبات شامل کلسیم کربنات (CaCO3)، کلسیم سولفات (CaSO4)، باریم سولفات (BaSO4)، رسوبات سیلیسیم (SiO2) و کلسیم فلوئورید (CaF) هستند.

شرکت فناوری آویستا رنج وسیعی از آنتی‌اسکالانت‌های مناسب برای آب چاه، آب‌های سطحی، آب شهری و آب های بازیافت شده را تامین می‌کند.

    

فناوری‌های آویستا گستره‌ای از آنتی‌اسکالانت‌های مناسب برای تصفیه آب چاه، آب‌های سطحی، شهری و آبهای بازیافتی را ارائه می‌کنند. برنامه Avista Advisor chemical projection به منظور کمک به مشتریان در انتخاب مناسبترین آنتی اسکالانت برای کاربرد مد نظر ایشان و تعیین حداقل نرخ دوز موثر، تهیه شده است.

محصولات جلوگیری از ایجاد رسوب عبارتند از:

   

 

جدول زیر جزئیات عملکرد آنتی‌اسکالانت‌ها را برای آبهای معمولی نشان می‌دهد.

 

* شامل 5300، 5200، 5100 Vitec

آنتی‌اسکالانت‌های آویستا تحت لیسانس ANSI/NSF 60 و دیگر استانداردهای آب آشامیدنی ملی (شامل استاندارد آب آشامیدنی انگلستان) برای استفاده در سیستم‌های آب آشامیدنی هستند. به علاوه، این محصولات به منظور تعیین سازگاری با محصولات تولیدکنندگان اصلی ممبران، تست شده‌اند.

آویستا ویتک 5300 یک ضدرسوب مایع برای جلوگیری از ایجاد رسوب و پراکنده‌سازی ذرات کلوئیدی در سلولز استات و سیستم‌های جداسازی غشایی لایه نازک است.

کاربرد:

عملکرد بهینه آویستا ویتک 5300 زمانی حاصل می‌شود که این ماده شیمیایی در جریان بالادست سیستم غشایی و یا در صورت امکان در محل فیلترهای کارتریج تزریق شود.

راهنمای استفاده:

دوز معمول استفاده از این آنتی اسکالانت در بازه ppm 10-3 است. مقدار خاص هر سیستم را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار کامپیوتری Avista Advisor تعیین نمود.

رقیق‌سازی:

این محصول باید به شکل خالص مورد استفاده قرار گیرد. 

مزایای استفاده:

پیشگیری‌کننده قوی از ایجاد رسوب‌های مختلف شامل: