فیلمتک FILMTEC

شرکت FILMTECH یک شرکت آمریکایی است که در سال 1977 در ایالت مینسوتا تاسیس شد. تخصص این شرکت در زمینه تولید ممبرین‌های کامپوزیتی لایه نازک است که کاربرد آن در زمینه تصفیه آب می‌باشد. شرکت FILMTECH در سال 1984، به شرکت مواد شیمیایی DOW  واگذار شد و بخش تجاری تحت عنوان راه‌حل‌های فرایندی و آب در آن تاسیس شد که امروزه در بین تولیدکنندگان اصلی غشا قرار دارد. این شرکت دارای دو نماینده فروش بزرگ است که عبارتند از زیمنس و گروه RO

کاربرد این غشاها در زمینه تصفیه و شیرین‌سازی آب،  تولید برق و تولید نیمه‌هادی‌ها است. ممبرین‌ها و نانوفیلترها در قطرها و طول‌های مختلف ساخته می‌شوند. ممبرین‌های بزرگ این شرکت در قطرهای 4 و 8 اینچ ساخته می‌شوند. 

در مقایسه با سایر روش‌های فناوری‌های فیلتراسیون که مبتنی بر صافی‌ها یا فیلترهایی برای حذف ذرات هستند، اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون فرایندهای جداسازی با استفاده از فشار هستند که از غشاهای نیمه تراوا و اصول فیلتراسیون جریان متقاطع استفاده می‌کنند.

ممبرین‌های 8 اینچی برای تصفیه آب معمولی:

ممبرین‌های اسمز معکوس DOW FILMTEC™ Brackish Water با قطر 8 اینچ با ارائه عملکرد بسیار خوب دائمی و طول عمر بالای غشا حتی زمانی که برای تصفیه آب‌های صنعتی سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد، موجب مصرف کمتر انرژی و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

 

ممبرین‌های 4 اینچی برای تصفیه آب معمولی:

ممبرین‌های اسمز معکوس DOW FILMTEC™ برای آب معمولی با قطر 4 اینچ دارای عملکردی استثنایی در کاربردهایی مانند تصفیه آب سبک صنعتی بوده و به کاهش هزینه‌های سیستم‌های تصفیه آب کمک می‌کند. 

 

ممبرین‌های 8 اینچی برای تصفیه آب دریا:

ممبرین‌های اسمز معکوس  DOW FILMTEC™  مخصوص آب دریا با قطر 8 اینچ دارای سطح فعال بسیار بالا و فشار خالص عملیاتی پایین است. ممبرین‌های 8 اینچ این مجموعه همراه با کلاهک‌های انتهایی  iLEC™  برای کاهش خطر نشت از اورینگ‌ها و حذف رابط اتصال ممبرین ها عرضه می‌شوند.

 

ممبرین‌های 4 اینچی برای تصفیه آب دریا:

ممبرین‌های 4 اینچی اسمز معکوس DOW FILMTEC™ مخصوص آب دریا، با دارا بودن یکی از بالاترین نرخ‌های جریان، پاسخگوی نیاز به آب هم در آب‌شیرین‌کن‌های دریایی و هم در آب شیرین‌کن‌های واقع در خشکی است.