مقالات

بزرگترین آب شیرین کن خورشیدی جهان

بزرگترین آب شیرین کن خورشیدی جهان (Al Khafji Solar Saline Water Reverse Osmosis (Solar SWRO) Desalination Plant)

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲:۲۹ بعد از ظهر
346
تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

یکی از مشکلات عمده‌ی تولیدکنندگان محصولات لبنی تولید فاضلابی با بار آلی بالا می‌باشد که امکان انتقال آن بدون کاهش بار آلودگی به ‌شبکه فاضلاب شهری نخواهد بود. از این‌رو تولیدکنندگان به دنبال روشی اقتصادی و مقرون به‌صرفه در تصفیه‌ فاضلاب صنایع لبنی هستند تا از آب تصفیه شده‌ صنایع لبنی در خط تولیدکارخانه نیز استفاده نمایند.

۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۴:۲۳:۲۸ بعد از ظهر
65
تصفیه آب صنایع دارویی

صنایع داروسازی از آب معمولا فوق خالص جهت تهیه دارو و مواد آرایشی و بهداشتی به صورت گسترده ای استفاده می کنند. اصول طراحی واحدهای آبسازی صنایع دارویی منطبق با استانداردهای WFI، PI و USP می باشد.

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸:۲ قبل از ظهر
67
مراحل تصفیه و شیوه کار تصفیه خانه ها

تصفیه خانه آب محموعه ای از واحدهای عملیاتی است که معمولا به صورت سری بهره برداری می شوند. بدون توجه به میزان تقاضا، تصفیه خانه ها باید به تولید آبی با کیفیت بالا قادر باشند. در تصفیه متداول، ته نشینی و صاف کردن فرایندهای هزینه بر می باشند، فرایندهای خاص برای سختی گیری آب یا حذف آلودگی های ویژه مانند نیترات ها و سموم با استفاده از غشاها و کربن فعال نیز می توانند خیلی گران باشند.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴:۴۴ بعد از ظهر
708
گندزدایی آب های سطحی و زیر زمینی

قانون EPA در مورد تصفیه آب های سطحی مستلزم حذف یا گندزدایی 99.9 درصد کیست های زیاردیالامبلیا، غیرفعال سازی 99 درصد کریپتوسپوریدیوم و حذف یا غیرفعال سازی حداقل 99.9 درصد ویروس های داخلی است. آب های سطحی، آب های روبازی هستند که بارش های سطحی و آب های زیرزمینی را دریافت کرده و مستعد آلودگی به ژیاردیالامبلیا می باشند. آب های زیرزمینی تحت تاثیر مستقیم آب های سطحی به واسطه وجود خرده ارگانیسم ها، جلبک ها یا پاتوژن های درشت، تغییرات چشمگیر در کدورت، دما و pH که به شرایط موجود در آب های سطحی مجاور مرتبط است محدود می گردد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰:۴۰ بعد از ظهر
263
سبک سازی و حذف نیترات با روش تبادل یونی

تبادل یون در تصفیه آب برای سبک سازی و حذف آلوده کننده های انتخابی مانند یون نیترات می باشد. برای اهداف آزمایشگاهی و صنعتی می توان از کانی زدایی برای تولید آب بدون آهن استفاده کرد. در فرایند تبادل یون، یون های گونه های خاص موجود در محلول با یون های گونه های مختلف که به یک رزین نامحلول چسبیده اند، تعویض می شوند.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷:۳۶ بعد از ظهر
264
علل بروز و روش جلوگیری از افزایش اختلاف فشار دو سر سیستم

برای بهره برداری مناسب و کارکرد استاندارد سیستم های RO نیاز به یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری می باشد.اختلاف فشار خوراک تا جریان غلیظ یک شاخص برای مقاومت هیدرولیک در مقابل جریان آب عبوری از سیستم می باشد و به میزان زیادی بستگی به نرخ جریان های عبوری از مسیرهای موجود در المنت ها بین لایه های غشا دارد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲:۴۷ بعد از ظهر
229
ویژگی های شیمیایی آب آشامیدنی

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶:۹ بعد از ظهر
903
ویژگی های آب خاکستری

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲:۵۴ بعد از ظهر
275
بیماری هایی که از طریق آب منتقل می شوند

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۸:۲۸ بعد از ظهر
2531
تصفیه آب آشامیدنی، کشاورزی و دامداری

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵:۱۸ بعد از ظهر
126