سی اس ام CSM

CSM نامی تجاری در زمینه تولید ممبران‌های اسمزمعکوس، نانوفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون، فیلتر کارتریج و میکروفیلتر است. محصولات CSMدر اصل توسط کمپانیWoongjin تولید می‌شوند. این کمپانی در سال 1972 با نام Cheil Synthetic Inc.با هدف توسعه الیاف صنعتی تاسیس شد و بعدها به Woongjin تغییر نام داد. در سال 2013  کمپانی TORAYبخشی از کمپانی Woongjin را خریداری کرد؛ از این رو محصولات CSM نیز زیر مجموعه تورای در آمدند. با این حال این ممبران‌ها همچنان با نام CSMدر جهان معروف هستند.CSM ممبران‌های نوآورانه و مقرون به صرفه را برای کاربردهای شهری، صنعتی و تجاری تولید می‌کند. هدف CSM تولید محصولات با کیفیت بالا و کسب رضایت کامل مشتریان در سراسر جهان است. 

ممبرین CSM

محصولات CSM در 4 بخش اصلی ممبران‌های اسمزمعکوس، نانوفیلتراسیون، اولترافیلتراسیون و ممبران‌های تبادل یونی تقسیم بندی می‌شوند. لازم به ذکر است که هر کدام از 4 بخش‌ اصلی نیز خود شامل چندین زیرگروه از محصولات هستند که در ادامه به معرفی کامل تمامی این بخش‌ها پرداخته می‌شود.

ممبران‌های اسمز معکوس

غشای اسمزمعکوس در واقع لایه‌ای نازک است که اجازه نمی‌دهد یون‌های خاصی از آن عبور کنند. با توجه به توانایی ممبران‌های RO در حذف یون‌ها از محلول‌، از این غشاها عمدتا برای حذف نمک از محلول‌های آبی استفاده می‌شود. پیش از دهه 90 میلادی، سلولز استات برای ساخت ممبران‌های اسمز معکوس مورد استفاده قرار می‌گرفت اما امروزه پلی آمید به دلیل دفع نمک بالاتر و کاهش مصرف انرژی،جایگزین سلولز استات شده است. ممبران‌های اسمز معکوس قادر هستند که آب شور دریا را به آب فوق خالص موردنیاز در صنایع مختلف مانند غذایی و نوشیدنی، دارویی، تصفیه آب و فاضلاب و ... تبدیل نمایند.با توجه به 15 سال تجربه و فناوری انباشته شده از طریق تولید و مارکتینگ ممبران‌های اسمزمعکوس، CSM در تلاش است تا با کیفیت ترین ممبران‌های اسمزمعکوس را با مناسب ترین قیمت‌تولید کند. ممبران‌های اسمز معکوس CSM در 6 بخش کلی آب‌های لب شور، آب دریا، آب فوق خالص، کم فشار، مقاوم در برابر فولینگ و خانگی تقسیم بندی می‌شوند.

آب لب شور (Brackish Water)

این سری از ممبران‌های اسمز معکوس، به طور گسترده برای نمک زدایی از آب‌های لب شور مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ممبران‌هازمانی بسیار موثر هستند که برای تصفیه آب‌های تغذیه با حداکثر غلظتppm10000 به کار گرفته شوند. لازم به ذکر است که این ممبران‌ها به دلیل نرخ عملکرد بالا و مقاومت شیمیایی، برای طیف گسترده‌ای از کاربردها مانند تولید آب آشامیدنی، آب صنعتی، صنایع دارویی، تصفیه آب و فاضلاب  و ...مناسب می‌باشند. مدل‌های مختلف ممبران‌های مناسب آب‌های لب شور CSM در جدول زیر نمایش داده شده است.

ممبرین آب لب شور

آب دریا(Sea Water)

شوری آب دریا بسته به منطقه از 3 تا 5 درصد متغیر است و با توجه به این تنوع، استفاده از این منبع فراوان برای آب آشامیدنی یا صنعتی چالش برانگیز است. ممبران‌های مخصوص آب دریا CSM با دفع بالای نمک، بور و TDS (بیش از 10000 ppm) قادرند که آب‌های با شوری بالا را به آب‌هایی با گرید صنعتی و آشامیدنی و ایمنبرای مصرف انسان‌‌ها تبدیل نماید. مدل‌های مختلف ممبران‌های آب دریا CSM در جدول زیر نمایش داده شده است.

ممبرین آب دریا

کم فشار (Low Pressure)

فرایند اسمز معکوس در مقایسه با سایر فرایندهای شیرین سازی آب، دارای عملکرد بهتر و نگهداری ساده‌تر است. با این وجود، انرژی مورد نیاز برای بهره برداری از این سیستم‌های بالا است و بخش بزرگی از کل هزینه‌های تعمیر و نگهداری را به خود اختصاص می‌دهد. از این رو تلاش‌های گسترده‌ای جهت بهبود این مشکل شده است. ممبران‌های کم فشار CSM راهکاری مناسب برای این مشکل می‌باشند. این ممبران‌ها با اعمال فشاری معادل دو سوم فشار اعمالی بر ممبران‌های مرسوم، عملکردی مشابه آن‌ها را ارائه می‌دهند؛ از این رو این ممبران‌ها به مصرف انرژی و هزینه کمتری نیاز دارند. لازم به ذکر است که این ممبران‌ها عمدتا برای تصفیه آب‌های لب شور کاربرد دارند. انواع مختلف این ممبران‌ها در جدول زیر نمایش داده شده است.

ممبرین های کم فشار

مقاوم در برابر رسوب (Fouling Resistant)

مهم‌ترین مشکل در هنگام استفاده از ممبران‌های RO ایجاد آلودگی (یا رسوب) بر سطح لایه ممبران است. زمان‌هایی که آب سطحی یا پساب، حاوی مواد آلی با غلظت بالا باشد، ممبران‌ها دچار مشکلات غیر قابل جبران می‌شوند. استفاده از ممبران‌های مقاوم در برابر رسوب CSM می‌تواند چنین مشکلی را حل کند و میزان رسوب بر سطح ممبران را تا حد زیادی کاهش دهد. مقادیر کم مواد آبگریز (نفت و مواد آلی) و دیگر ذرات بر روی سطح صاف و آبدوست ممبران مقاوم در برابر رسوب CSMتجمع پیدا می‌کنند. در نتیجه، این ممبران‌ها برای فاضلاب با پتانسیل رسوب بالا پیشنهاد می‌شود. مدل‌های مختلف این سری از ممبران‌های CSM در جدول زیر نمایش داده شده است.

مقاوم دربرابر رسوب

آب فوق خالص (Ultra Pure Water)

ممبران‌های اسمز معکوس اولترا پیور CSMکه دفع TOC بالایی دارند، برای تولید آب فرایند مورد استفاده در تولید قطعات الکترونیکی و نیمه هادی به کار برده می‌شوند. انواعمدل‌های ممبران‌های فوق خالص CSM در جدول زیر نمایش داده شده است.

ممبرین آب فوق خالص

ممبران‌های خانگی

آب یکی از ضروری ترین عناصر برای حفظ حیات انسان است. با این حال، استفاده از آب آلوده و بی کیفیت، خطراتی را برای سلامتی انسان‌ها ایجاد می‌کند. با استفاده از ممبران‌های اسمز معکوس خانگی CSM می‌توان 100 درصد ویروس‌ها و تا 99 درصد مواد شیمیایی را از آب حذف نمود و از آب تمیز، ایمن و خوش طعم در خانه‌ها بهره مند شد. مدل‌های مختف ممبران‌های RO خانگی CSM در جدول زیر نمایش داده شده است.

ممبرین های خانگی CSM


 

فیلتر خانگی
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید
ممبران CSM