مقالات

تصفیه شیرابه

تصفیه شیرابه یكی از روش هاي مدیریت آن است که هدف اصلی‌اش رساندن سطح آلاینده هاي موجود در شیرابه به حدي ایمن است به گونه اي كه رها سازي آن در محیط زیست یا كاربرد مجدد آن براي مصارف مختلف از جمله كشاورزي را بلامانع كند. با وجود این که روش‌های مختلف فیزیکی- شیمیایی و بیولوژیکی برای تصفیه شیرابه مورد استفاده قرار می‌گیرند ...

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۴:۳۱ قبل از ظهر
289
شیرابه و مشکلات زیست محیطی آن

شیرابه، جریان فاضلابی است که در اثر نفوذ آب باران به زباله ها، فعالیت‌های میکروبی در سلول‌های ضایعات و رطوبت ذاتی خود زباله ها تولید می شود.

۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۳:۳۵:۴۸ بعد از ظهر
681
بزرگترین آب شیرین کن خورشیدی جهان

بزرگترین آب شیرین کن خورشیدی جهان (Al Khafji Solar Saline Water Reverse Osmosis (Solar SWRO) Desalination Plant)

۲۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲:۲۹ بعد از ظهر
2466
تصفیه فاضلاب صنایع لبنی

یکی از مشکلات عمده‌ی تولیدکنندگان محصولات لبنی تولید فاضلابی با بار آلی بالا می‌باشد که امکان انتقال آن بدون کاهش بار آلودگی به ‌شبکه فاضلاب شهری نخواهد بود. از این‌رو تولیدکنندگان به دنبال روشی اقتصادی و مقرون به‌صرفه در تصفیه‌ فاضلاب صنایع لبنی هستند تا از آب تصفیه شده‌ صنایع لبنی در خط تولیدکارخانه نیز استفاده نمایند.

۱۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۴:۲۳:۲۸ بعد از ظهر
467
تصفیه آب صنایع دارویی

صنایع داروسازی از آب معمولا فوق خالص جهت تهیه دارو و مواد آرایشی و بهداشتی به صورت گسترده ای استفاده می کنند. اصول طراحی واحدهای آبسازی صنایع دارویی منطبق با استانداردهای WFI، PI و USP می باشد.

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸:۲ قبل از ظهر
497
گندزدایی آب های سطحی و زیر زمینی

قانون EPA در مورد تصفیه آب های سطحی مستلزم حذف یا گندزدایی 99.9 درصد کیست های زیاردیالامبلیا، غیرفعال سازی 99 درصد کریپتوسپوریدیوم و حذف یا غیرفعال سازی حداقل 99.9 درصد ویروس های داخلی است. آب های سطحی، آب های روبازی هستند که بارش های سطحی و آب های زیرزمینی را دریافت کرده و مستعد آلودگی به ژیاردیالامبلیا می باشند. آب های زیرزمینی تحت تاثیر مستقیم آب های سطحی به واسطه وجود خرده ارگانیسم ها، جلبک ها یا پاتوژن های درشت، تغییرات چشمگیر در کدورت، دما و pH که به شرایط موجود در آب های سطحی مجاور مرتبط است محدود می گردد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰:۴۰ بعد از ظهر
677
سبک سازی و حذف نیترات با روش تبادل یونی

تبادل یون در تصفیه آب برای سبک سازی و حذف آلوده کننده های انتخابی مانند یون نیترات می باشد. برای اهداف آزمایشگاهی و صنعتی می توان از کانی زدایی برای تولید آب بدون آهن استفاده کرد. در فرایند تبادل یون، یون های گونه های خاص موجود در محلول با یون های گونه های مختلف که به یک رزین نامحلول چسبیده اند، تعویض می شوند.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷:۳۶ بعد از ظهر
614
علل بروز و روش جلوگیری از افزایش اختلاف فشار دو سر سیستم

برای بهره برداری مناسب و کارکرد استاندارد سیستم های RO نیاز به یک برنامه منظم تعمیر و نگهداری می باشد.اختلاف فشار خوراک تا جریان غلیظ یک شاخص برای مقاومت هیدرولیک در مقابل جریان آب عبوری از سیستم می باشد و به میزان زیادی بستگی به نرخ جریان های عبوری از مسیرهای موجود در المنت ها بین لایه های غشا دارد.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲:۴۷ بعد از ظهر
487
ویژگی های شیمیایی آب آشامیدنی

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶:۹ بعد از ظهر
2767
ویژگی های آب خاکستری

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۲:۵۴ بعد از ظهر
777